Witamy wszystkich ludzi marketingu!

Team leaders business concept with people on c...

Serwis Nowoczesny Marketing jest przeznaczony dla wszystkich ludzi marketingu, małych i dużych przedsiębiorstw. Małym firmom, nawet usługowym jednoosobowym poświęcamy dużo uwagi. Jest tu mało teorii, a dużo praktyki.

Jeśli masz sklep, usługi, hurtownię, to znajdziesz tu dużo ciekawostek, które będziesz mógł od razu wprowadzić w życie.

Są ciekawe spostrzeżenia dla dyrektorów, liderów i koordynatorów działów marketingu wielkich i średnich korporacji, menadżerów agencji reklamowych. Są tu ciekawostki, których żadna szkoła nie uczy. Strona jest dla wszystkich, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę i poznać niektóre, trudno dostrzegalne, a wręcz oczywiste problemy, jakie spotyka klient w różnych sytuacjach. Staramy się dawać od razu praktyczne rady, jak naprawić te problem, zwiększyć dochód czy konkurencyjność, zdobyć więcej klientów, czy lepszą oglądalność reklam.

Błędy, jakie czynią ludzie marketingu w świecie usług i produktów dzielą się na te niezamierzone, czyli dokonane nieświadomie oraz te, które zostały dokonane świadomie, ale zaistniały z braku wystarczającej wiedzy, przez zaniedbanie lub wręcz czyste lenistwo (o zgrozo!). „Grzechy Marketingu” jakich się dopuszczają mogą wydawać się małe i powodować znikome straty, ale niekiedy mogą mieć destrukcyjny skutek, nie wyłączając eliminacji z rynku. Nieświadome błędy nie zwalniają z winy ich twórców.

Zachęcamy do komentarzy i wystawiania opinii. Mamy nadzieję, że dużo się nauczycie od nas i będziecie mogli wnikliwiej analizować swoje posunięcia i decyzje w dziale własnego „nowoczesnego marketingu”.

Dlaczego akurat Nowoczesny Marketing? Z bardzo prozaicznego powodu. Żyjemy w czasach nowożytnych i nowoczesnych. Mamy nowy porządek świata, nowe technologie, nowoczesne gadżety i w to wszystko wpleciony jest nowoczesny marketing. Termin Marketing istnieje od kilkudziesięciu lat więc samoistnie jest w swej naturze nowoczesny.

Niech się strzegą ci, którzy robią kardynalne błędy marketingowe bo nie zostawimy na nich suchej nitki. W tym celu publikujemy nazwy firm, obiektów, nazwiska osób, które dopuściły się błędów czy zaniedbań. Czekamy również na Państwa ciekawe spostrzeżenia i sytuacje. Im bardziej drastyczne, tym chętniej je umieścimy w serwisie.

Wszystkie posty są pisane i umieszczane w formie blogu. Prosimy o zamieszczanie komentarzy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *